Kontakt os

SG Armaturen A/S

Birk Centerpark 40
DK-7400 Herning, Denmark

+45 70 70 72 13
info@sg-as.dk
www.sg-as.dk

Find vej: klik her for google map

Showroom og videnscenter
Egestubben 16-26
DK-5270 Odense, Denmark

+45 70 70 72 13
info@sg-as.dk
www.sg-as.dk

Find vej: Klik her for google map

SG Produktion
Egestubben 16-26
DK-5270 Odense, Denmark

+45 63 18 15 60
www.sg-as.dk

Find vej: Klik her for google map

Lukkedage

  • Nytårsdag
  • Påske: Skærtorsdag, Langfredag og 2. påskedag
  • St. Bededag
  • Krt Himmelfart og fredag efter Krt Himmelfart
  • 2. pinsedag
  • Grundlovsdag
  • Sommerferien: Fabrik lukket i uge 29,30 og 31. Lager og internt salg er åben.
  • Jul: 23-27/12
  • Nytår: 30-31/12

Kontaktpersoner

COUNTRY MANAGER

Terry Goldenbeck
Danmark
+45 31 77 00 11
terry@sg-as.dk

PROJEKTCHEF

Rene Knudsen 
Danmark
+45 40 135 135
rene@sg-as.dk

Installatør & Grossist

NORDJYLLAND

Thomas Sørensen
Belysningskonsulent
+45 25 20 93 73
thomass@sg-as.dk

MIDT- & ØSTJYLLAND

Brian Ekgreen
Belysningskonsulent
+45 60 23 33 98
brian@sg-as.dk

SYDJYLLAND

Michael Stecher
Belysningskonsulent
+45 60 23 33 90
michael@sg-as.dk

FYN

Michael Hedam
Belysningskonsulent
+45 21 40 07 00
hedam@sg-as.dk

VEST- & SYDSJÆLLAND

Troels Hvalsøe Hansen
Belysningskonsulent
+45 25 20 93 72
troels@sg-as.dk

MIDTSJÆLLAND, KBH & BORNHOLM

Thomas Lyseen
Belysningskonsulent
+45 60 23 33 99
thomas@sg-as.dk

NORDSJÆLLAND & KBH

Lars Potter
Belysningskonsulent
+45 26 86 00 00
lars@sg-as.dk

Rådgiver og Arkitekter

JYLLAND

Peter N. Andersen
Key Account Manager
+45 22 86 47 80
peter@sg-as.dk

FYN

Michael Hedam
Key Account Manager
+45 21 40 07 00
hedam@sg-as.dk

SJÆLLAND

Jørgen Bo Jensen
Key Account Manager
+45 25 20 93 74
jorgen@sg-as.dk

Projekter

JYLLAND

Per Nicolaj Hvid
Key Account Manager
+45 20 34 30 40
per@sg-as.dk

SJÆLLAND

Jesper Wiinholt
Key Account Manager
+45 60 23 33 93
jesper@sg-as.dk

PROJEKTCHEF

Rene Knudsen 
Danmark
+45 40 135 135
rene@sg-as.dk

Projektkonsulent

PROJEKTKONSULENT

Jens Greve
+45 51 71 85 03
jensg@sg-as.dk

 

PROJEKTKONSULENT

Søren Ovesen
+45 25 20 93 77
soren@sg-as.dk

PROJEKTKONSULENT

Terkel Skelbo
+45 20 85 38 39
terkel@sg-as.dk

PROJEKTKONSULENT

Jens Bastholm
+45 25 20 93 76
jensb@sg-as.dk

Salgssupport

SALGSSUPPORT

Anne Mette Hansen
+45 28 91 68 41
annemette@sg-as.dk

SALGSSUPPORT

Ole Laursen
+45 20 13 83 60
ole@sg-as.dk

MARKETING & SALGSSUPPORT

Camilla Klemmensen
+45 60 23 33 91
camilla@sg-as.dk